Oslavy 100.výročí založení Gymnázia v Lichtenfelsu 20. - 22.7.2007

       

Organizátoři pojali oslavy skutečně ve velkém stylu. Odpolední oficiální zahájení bylo ozdobeno přítomností zemského ministra školství a dalších zástupců politické reprezentace na úrovni spolkové země Bavorsko.

 
     

Pan ředitel, Heinz Pfuhlmann, se měl skutečně čím pochlubit. Škola vzkvétá,  Partnerské kontakty udržují nejen s naším gymnáziem, ale výměny studentů probíhají i se školami z Francie a Itálie.

 
 

Profesor Gerhard Fiedler (na snímku vlevo) organizuje studentské výměny s naším gymnáziem již 15 let. Dr.Welsh (na snímku vpravo) je předsedou jejich školní rady. Fotografie byla pořízena na soukromé recepci u Dr.Welshe v pátek večer.            

 

 
         
 

V sobotu ráno jsme se zúčastnili slavnostní mše v Papežské basilice Vierzehnheilige u Lichtenfelsu

Sobotní dopoledne i odpoledne bylo věnováno setkáním absolventů (setkalo se více než 3000 abiturientů), a tak jsme vyrazili na krátkou prohlídku nedalekého Bamberku.

(My jsme žádné spolužáky nenalezli a naši hostitelé měli příliš mnoho povinností.)

   

Nástěnka, věnovaná partnerským výměnám s naším gymnáziem. Můžeme být pyšní, že pro lichtenfelské gymnázium se jedná o nejdéle a nejlépe fungující partnerství.

 

      V podvečer začínal hlavní kulturní program ve školní tělocvičně.  Show, kterou studenti nastudovali mapovala každý rok (či období) v historii školy. Hlavními aktéry večera byli frekventanti školního dramatického kroužku, které v komponovaném, místy až multimediálním pořadu, doprovázeli členové školního orchestru, školního pěveckého sboru i školní taneční skupina. V pěveckých i dramatických výstupech účinkovali ale i bývalí absolventi a profesoři školy. Čekali jsme s napětím jak se autorka scénáře a dramaturg celého pořadu vyrovnají s neslavnými léty "třetí říše". "Klobouk dolů". Zvládli to chytře, elegantně, nešetřili se ani trochu a z mého subjektivního pohledu  ........... jestli jsem "něco očekával", tak oni se s tématem vyrovnali na 130%.

 
 

Našemu gymnáziu bude 100 let v roce 2019. Bude to dřina, abychom připravili oslavy alespoň tak dobře jak to zvládli naši lichtenfelští kolegové.

 

Pan ředitel, Heinz Pfuhlmann na závěrečné recepci v sobotu večer má opravdu důvod se usmívat. Vše se zdařilo a my jsme mu rádi blahopřáli k dokonalému zvládnutí celých oslav.

 
    29.7.2007 Mgr.Ivo Kocum