DOFE

Projekt Mezinárodní cena vévody z Edinburghu – DofE

Koordinátorka střediska DofE – Mgr. Marie Sixtová 

Naše škola nabízí svým studentům možnost participace na projektu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh’s International Award,zkráceně DofE). Jsme oficiálním místním centrem tohoto projektu. Jedná se vzdělávací program pro mládež od 14 do 25 let, který dospívající vede k rozvíjení vlastních dovedností a aktivnímu trávení volného času. Program běží v různých zemích po celém světě již od roku 1956 a dosud se do něj zapojilo přes 8 milionů lidí. Účastníci programu DofE si stanovují vlastní cíle, které jsou zároveň dostatečnou výzvou pro jejich osobní rozvoj. Souběžně se věnují jednotlivým aktivitám v oblastech: rozvoj talentu, sportovní aktivita a dobrovolnictví. Tyto činnosti doplňuje uspořádání tzv. dobrodružné expedice, na které s partou spolužáků objevují nová zajímavá místa a dokazují, že se umí sami o sebe postarat i ve volné přírodě. Aby bylo absolvování programu motivující, lze ho plnit na třech úrovních – bronzové, stříbrné a zlaté – a svůj potenciál tak neustále adekvátně zvyšovat. Na plnění aktivit dohlíží mentor Mgr. Marie Sixtová, která účastníkům pomáhá se stanovováním cílů a motivuje je k jejich dosažení.

Místní centrum je odpovědné za poskytování a propagaci Programu pod názvem „Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, Česká republika“ či “The Duke of Edinburgh’s International Award, Czech Republic“

Zde se můžete podívat na výčet expedic v minulých letech:  

DofE expedice

 

Naše absolventky Bára Wallenfelsová a Kristýna Zumrová obdržely odznak a certifikát za splnění zlaté úrovně. Gratulujeme!

KONTAKT

Gymnázium

Vítězná 616, Český Brod 282 01

+420 321 622 347

info@gcbrod.cz

IČO: 48665967

zřizovatel

Středočeský kraj
Zborovská 11
Praha 5 – Smíchov
150 21

spolupracujeme

Jsme Fakultní škola PřF UK